Înotătorii Viitorului
Oradea este un oraș care deține o bază sportivă de natație cu un standard ridicat și care are nevoie să creeze și să susțină și o echipă de înot de performanță care în viitor să dea sportivi care să reprezinte Oradea și România la Jocurile Olimpice de la Los Angeles in 2028 sau la Jocurile Olimpice de la Brisbane din 2032. Pentru ca acest obiectiv să fie realizabil Ice Swim 80 are nevoie de ajutorul tău pentru a susține 10 copii în a practica înotul de performanță. Fiecare sportiv care are potențialul de a face performanță are nevoie de minim de 10.000 lei/an pentru echipament adecvat, plan alimentar potrivit, programe performante de recuperare după efort, cazare, masă și servicii de transport pentru a merge la competiții. Susține performanța și donează pentru „Înotătorii viitorului”!
-
Numele ONG-ului / grupului de inițiativă sau al persoanei care aplică
Ice Swim 80 - Oradea
-
Beneficiarii acestui proiect
10 copii cu vârsta între 10 - 15 ani
-
Obiective
Înotul este probabil cel mai recomandat sport pentru copii. Dezvoltă armonios fizicul și ajută la dezvoltarea cognitivă a copilului. Să știi să înoți este o abilitate socială. O masă mare de copii care practică înotul, duce la o masă mare de selecție pentru sportul de performanță. Având o masă mare de sportivi de performanță, ai mari șanse să găsești un sportiv care să concureze cu succes în marile competiții și în final să concurezi în cele mai importante competiții naționale și internaționale ți în final să ajungi să concurezi la Jocurile Olimpice, competiția supremă a sportului mondial.
-
Bugetul total necesar pentru implementarea proiectului
100 000
-
Estimare contribuție medie
2000 Lei
1 ambasador
Ovidiu Tirla
Sportul este un pilon foarte important al educatiei, care din pacate este extrem de neglijat de catre societatea noastra.
53 susținători*
* inclusiv susținătorii ambasadorilor și echipelor care au ales să ajute acest proiect
Spune și altora despre acest eveniment