Asociația Morărița – Permisul de conducere – șansă socială și valoare distinctivă pe piața muncii

Descriere proiect:

Scopul final 5,000 RON 170.00 RON
Nevoia/problema căreia îi răspunde proiectul:
Obținerea permisului de conducere pentru tinerii provenind din medii sociale defavorizate. Deținerea permisului de conducere reprezintă o condiție sau un avantaj în obținerea unui loc de muncă sau poate constitui un instrument util în îndeplinirea atribuțiilor de serviciu în cazul celor deja angajați. Luând în serios acest considerent, Asociația Morărița dorește să identifice cel puțin 4 tineri proveniți din medii sociale defavorizate (familii monoparentale, case de copii, familii dezorganizate etc.) pe care să-i susțină pentru a obține permisul de conducere, categoria B. Sprijină-i în a avea o șansă în plus la angajare!
Durata proiectului:
Rezultate:
Obtinerea permisului de conducere categoria B pentru patru tineri proveniți din medii sociale defavorizate
Bugetul necesar pentru implementarea proiectului:
Link:
Numele campaniei de fundraising:
Permisul de conducere – șansă socială și valoare distinctivă pe piața muncii
Obiectiv financiar campanie:
Activitati campanie
Susţine

Ambasadori proiect:

Acest proiect nu are ambasadori